Navigare rapidă

Ultimele comunicări

2016-08-25

Reactualizarea listei posturilor didactice vacante/rezervate - 25 august 2016

Detalii

2016-08-25

Concurs pentru ocuparea posturilor didactice - personal fără studii corespunzătoare postului

Detalii

2016-08-25

Concurs pentru ocuparea posturilor didactice - personal didactic calificat

Detalii

2016-08-25

Ocuparea posturilor didactice în regim de cumul sau de plata cu ora

Detalii

2016-08-25

Repartizarea și ocuparea posturilor didactice pe perioadă determinată

Detalii

2016-08-19

Rezultatele evaluării portofoliilor candidaților la selecția pentru CNEME

Detalii

2016-08-19

Worlds Largest Lesson

Detalii

2016-08-18

Detașare la cerere prin concurs specific

Detalii

2016-08-18

Repartizarea candidaților cu media minim 7 la concursul din 20 iulie 2016

Detalii

2016-08-18

Completare/restrângere/continuitate detașare/detașare concurs

Detalii

2016-08-16

Înscrierea la învățământul profesional de 3 ani - etapa a II - a

Detalii

2016-08-09

Programe de master

Detalii

2016-08-08

Programe de conversie profesionala

Detalii

2016-08-08

Lista candidatilor admisi la selectia online pentru CNEME, seria a 10-a

Detalii

2016-08-03

Posturi vacante propuse pentru transferul personalului didactic auxiliar

Detalii

ÎNSCRIEREA

ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR 2016

 

Metodologia şi calendarul înscrierii în învăţământul primar pentru anul şcolar 2016-2017

 

Informaţii utile pentru părinţi:

WWW.EDU.RO

 

Comunicări ISJ Neamţ:

1. LOCURI RAMASE LIBERE DUPA A DOUA ETAPA DE INSCRIERE
Detalii
2. CERERE TIP CLASA PREGATITOARE 2016 ETAPA II
Detalii
3. LISTA CANDIDATILOR INMATRICULATI IN ETAPA I, 2016 - 2017
Detalii
4. INSCRIEREA IN CLASA PREGATITOARE 2016 - 2017, ETAPA A DOUA
Detalii
5. NUMARUL DE LOCURI RAMASE LIBERE PENTRU ETAPA A II - A, 2016 - 2017
Detalii
6. LISTA COPIILOR NEINSCRISI DUPA PRIMA ETAPA
Detalii
7. CERERE TIP CLASA PREGATITOARE 2016 ETAPA I
Detalii
8. LISTA CENTRELOR DE EVALUARE PSIHOSOMATICĂ -2016
Detalii
9. PROCEDURA PRIVIND INSCRIEREA IN CLASA I
Detalii
10. LISTA CU LOCURILE LIBERE DISPONIBILE CLASA I, 2016-2017
Detalii
11. PROIECT PLAN DE ŞCOLARIZARE
Detalii

Numărul de TelVerde va fi disponibil din data de 22.02.2016, de luni până joi, între orele 8:00-16:30, vineri 8:00-14:00


 

Circumscripţiile şcolare în vederea organizării clasei pregătitoare şi a clasei I în anul şcolar 2016 - 2017

1. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE GRIGORESCU", COMUNA AGAPIA
Detalii
2. ȘCOALA GIMNAZIALA VADURI, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
Detalii
3. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BAHNA
Detalii
4. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BĂLȚĂTEȘTI
Detalii
5. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BÂRGĂUANI
Detalii
6. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA BICAZ-CHEI
Detalii
7. SCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA BICAZU ARDELEAN
Detalii
8. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ANTONIE MUREȘIANU", COMUNA BIRA
Detalii
9. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BODEȘTI
Detalii
10. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOGHICEA
Detalii
11. LICEUL "MIHAIL SADOVEANU", COMUNA BORCA
Detalii
12. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BORLEȘTI
Detalii
13. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN GRIGORE TEODORESCU", SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI
Detalii
14. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BARTICEȘTI, COMUNA BOTEȘTI
Detalii
15. LICEUL TEHNOLOGIC NISIPOREȘTI, COMUNA BOTEȘTI
Detalii
16. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOZIENI
Detalii
17. SCOALA GIMNAZIALA "IEREMIA IRIMESCU", COMUNA BRUSTURI
Detalii
18. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA CÂNDEȘTI
Detalii
19. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE UNGUREANU", COMUNA CEAHLĂU
Detalii
20. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA CORDUN
Detalii
21. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN
Detalii
22. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA COSTIȘA
Detalii
23. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GHEORGHE SĂVINESCU", COMUNA CRĂCĂOANI
Detalii
24. LICEUL TEHNOLOGIC, COMUNA DĂMUC
Detalii
25. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DOBRENI
Detalii
26. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA DOCHIA
Detalii
27. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GHEORGHE PĂTRAȘCU", SAT BURUIENEȘTI, COMUNA DOLJEȘTI
Detalii
28. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DRĂGĂNEȘTI
Detalii
29. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PREOT GHEORGHE S{NDULESCU", COMUNA DRAGOMIREȘTI
Detalii
30. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DULCEȘTI
Detalii
31. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE
Detalii
32. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN LUCA", COMUNA FARCAȘA
Detalii
33. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA FĂUREI
Detalii
34. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GÂDINȚI
Detalii
35. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "EPISCOP MELCHISEDEC STEFĂNESCU", COMUNA GÂRCINA
Detalii
36. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GHERĂEȘTI
Detalii
37. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "VASILE CONTA", COMUNA GHINDĂOANI
Detalii
38. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PROF. GHEORGHE DUMITREASA", COMUNA GIROV
Detalii
39. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "CONSTANTIN PANȚIRU", COMUNA GRINȚIEȘ
Detalii
40. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GRUMĂZEȘTI
Detalii
41. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA HANGU
Detalii
42. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "OTILIA CAZIMIR", SAT COTU VAMEȘ, COMUNA HORIA
Detalii
43. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "CARMEN SYLVA", COMUNA HORIA
Detalii
44. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLUȘEȘTI, COMUNA ICUȘEȘTI
Detalii
45. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ION CREANGĂ
Detalii
46. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE BULEU", COMUNA MĂRGINENI
Detalii
47. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA MOLDOVENI
Detalii
48. CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ "ALEXANDRU ROȘCA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
49. LICEUL DE ARTE "VICTOR BRAUNER", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
50. LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE LEONIDA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
51. LICEUL TEHNOLOGIC "SPIRU HARET", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
52. LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "SFINȚII ÎMPARAȚI CONSTANTIN ȘI ELENA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
53. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DANIELA CUCIUC", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
54. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ELENA CUZA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
55. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICU ALBU", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
56. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 11, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
57. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
58. ȘCOALA GIMNAZIALA NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
59. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
60. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
Detalii
61. CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, MUNICIPIUL ROMAN
Detalii
62. COLEGIUL NAȚIONAL "ROMAN VODĂ", MUNICIPIUL ROMAN
Detalii
63. ȘCOALA DE ARTĂ "SERGIU CELIBIDACHE", MUNICIPIUL ROMAN
Detalii
64. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL ROMAN
Detalii
65. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "CALISTRAT HOGAȘ", MUNICIPIUL ROMAN
Detalii
66. LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE SAV", MUNICIPIUL ROMAN
Detalii
67. COLEGIUL TEHNIC "DANUBIANA", MUNICIPIUL ROMAN
Detalii
68. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU", MUNICIPIUL ROMAN
Detalii
69. LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL ROMAN
Detalii
70. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "VASILE ALECSANDRI", MUNICIPIUL ROMAN
Detalii
71. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DUMITRU ALMAȘ", COMUNA NEGREȘTI
Detalii
72. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ONICENI
Detalii
73. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, ORAȘ BICAZ
Detalii
74. LICEUL TEHNOLOGIC "GH. RUSET ROZNOVANU", ORAȘ ROZNOV
Detalii
75. ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA, ORAȘ ROZNOV
Detalii
76. CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
Detalii
77. COLEGIUL NAȚIONAL "ȘTEFAN CEL MARE", ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
Detalii
78. LICEUL "VASILE CONTA", ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
Detalii
79. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION CREANGĂ", ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
Detalii
80. ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOMNEASCĂ "GRIGORE GHICA VODĂ", ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
Detalii
81. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "VLAD DĂNULESCU", COMUNA PÂNCEȘTI
Detalii
82. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA", COMUNA PÂNGĂRAȚI
Detalii
83. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT RĂDENI, COMUNA PĂSTRĂVENI
Detalii
84. LICEUL TEHNOLOGIC, COMUNA PETRICANI
Detalii
85. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI
Detalii
86. LICEUL TEHNOLOGIC "ION CREANGĂ", COMUNA PIPIRIG
Detalii
87. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ALEXANDRU PODOLEANU", COMUNA PODOLENI
Detalii
88. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IUSTIN PIRVU", COMUNA POIANA TEIULUI
Detalii
89. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA POIENARI
Detalii
90. LICEUL TEHNOLOGIC OGLINZI, COMUNA RĂUCEȘTI
Detalii
91. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA RĂUCEȘTI
Detalii
92. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "CONSTANTIN VIRGIL GHEORGHIU", COMUNA RĂZBOIENI
Detalii
93. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA REDIU
Detalii
94. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GHEORGHE NICOLAU", COMUNA ROMÂNI
Detalii
95. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE APOSTOL", COMUNA RUGINOASA
Detalii
96. LICEUL TEORETIC "VASILE ALECSANDRI", COMUNA SĂBĂOANI
Detalii
97. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SAGNA
Detalii
98. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "I. GERVESCU", COMUNA SĂVINEȘTI
Detalii
99. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SECUIENI
Detalii
100. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA STĂNIȚA
Detalii
101. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DR. EMANUIEL RIGLER", COMUNA ȘTEFAN CEL MARE
Detalii
102. LICEUL TEHNOLOGIC ADJUDENI, COMUNA TAMĂȘENI
Detalii
103. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TĂMĂȘENI
Detalii
104. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IULIA HĂLĂUCESCU", COMUNA TARCĂU
Detalii
105. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "VASILE MITRU", COMUNA TAȘCA
Detalii
106. ȘCOALA GIMNAZIALĂ "I. I. MIRONESCU", COMUNA TAZLĂU
Detalii
107. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA ȚIBUCANI
Detalii
108. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TIMIȘEȘTI
Detalii
109. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TRIFEȘTI
Detalii
110. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TUPILAȚI
Detalii
111. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA URECHENI
Detalii
112. LICEUL TEHNOLOGIC, COMUNA VALEA URSULUI
Detalii
113. ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA VĂLENI
Detalii
114. LICEUL TEHNOLOGIC "ARHIMANDRIT CHIRIAC NICOLAU", COMUNA VÂNĂTORI-NEAMȚ
Detalii
115. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA ZĂNEȘTI
Detalii

Săptămâna Şcoala altfel: Să ştii mai multe, să fii mai bun!

Strategia Anticorupţie în Educaţie

Olimpiade si concursuri

Unităţi de învăţământ particular preuniversitar autorizate/ acreditate

Strategia Anticorupţie în Educaţie


 

 

 

Program audiențe

Inspector Scolar General

prof. Viorel STAN

Inspector Scolar General Adjunct

prof. Ioan MILEA

Inspector Scolar General Adjunct

prof. Elena LAIU

Inspectori Scolari

Relatii cu publicul:

Purtator de cuvânt

prof. Elena PREDA

Browser recomandat: Internet Explorer 7+, Mozilla Firefox 3+