Concursul  Naţional de Fizică  „EVRIKA”Ediţia a  XXVII-a, Piatra Neamț31 martie-2 aprilie 2017
R E Z U L T A T E

Versiunea în format .pdf poate fi descărcată AICI

Clasamentul final și premiile pot fi vizualizate AICI

Nr. Crt Numele şi prenumele elevului Clasa Unitatea de învăţământ Localitate Judeţ P1 P2 P3 Total
1 Albert K. Gyözö Elöd 7 Școala Gimnazială „Liviu Rebreanu” Tg. Mureș Mureș 4.25 5.25 1.25 10.75
2 Ardeleanu V. Cristian George 7 Școala Gimnazială Nr.11, Buzău Buzău Buzău 9.75 8.50 4.00 22.25
3 Brănuţ Ioana-Alexandra 7 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 7.50 2.25 2.00 11.75
4 Bud Mara 7 Colegiul Naţional „Emil Racoviță” Cluj-Napoca Cluj 8.00 3.00 4.25 15.25
5 Buzdea M.D. Matei 7 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 7.50 3.25 3.25 14.00
6 Ciobotea C. Alexandru Marian 7 Colegiul Naţional „Spiru Haret” Tg. Jiu Gorj 4.00 2.75 1.25 8.00
7 Coman  Sergiu  Alexandru 7 Şcoala Gimnazială Nr. 56 Bucuresti Bucureşti 7.00 9.75 8.25 25.00
8 Cristea C. Alexandru 7 Colegiul Naţional „Cuza Vodă” Huşi Vaslui 7.75 7.00 2.75 17.50
9 Dianu G Alexandru Catalin 7 Şcoala Gimnazială Nr. 280 Bucuresti Bucureşti 8.25 7.00 4.25 19.50
10 Dorneanu Cezar 7 Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța Constanța 3.25 1.25 3.75 8.25
11 Dumbravă Victor-Ioan 7 Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța Constanța 6.25 2.50 3.00 11.75
12 Dumitrescul Eduard Valentin 7 Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava Suceava 9.50 5.50 4.00 19.00
13 Ersen Andrei Ovidiu 7 Colegiul Naţional „Grigore Moisil” Bucuresti Bucureşti 10.00 3.00 4.20 17.20
14 Ghetler M.G. Bianca Isabel 7 Şcoala Gimnazială Nr.7 Botoşani Botoşani 5.75 2.25 2.50 10.50
15 Goia M. Andreea 7 Colegiul Naţional „I.Maiorescu” Giurgiu Giurgiu 7.50 2.00 2.35 11.85
16 Grigore Bogdan 7 Colegiul Naţional “Mihai Viteazul” Ploiești Prahova 8.50 3.50 1.75 13.75
17 Harambaș Diana 7 Colegiul Naţional „Emil Racoviță” Cluj-Napoca Cluj 0.00
18 Jidavu Daria 7 Colegiul Naţional „Emil Racoviță” Cluj-Napoca Cluj 0.00
19 Leo M. Mihai Ioan 7 Liceul Teoretic „Petru Rareș” Tg. Lăpuș Maramureș 6.50 5.60 2.25 14.35
20 Lihaciu M. Oana Marcela 7 Colegiul  Tehnic de Transport Feroviar”Anghel Saligny” Simeria Hunedoara 0.00
21 Mihăiţoaia Cayuss-Andrei 7 Şcoala Gimnazială „Gh. Ţiţeica” Craiova Dolj 6.00 5.25 4.40 15.65
22 Mocanu Vlad 7 Colegiul Național „Emil Racoviță” Iaşi Iaşi 7.00 6.00 4.25 17.25
23 Murgoci Cristiana 7 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Galați 7.75 6.75 2.50 17.00
24 Negureanu Andrei Valentin 7 Colegiul Național „Dimitrie Cantemir” Onești Bacău 7.50 2.00 4.50 14.00
25 Pascal Flavia-Cristiana 7 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 8.25 8.00 10.00 26.25
26 Petre G.C.  Andrei 7 Școala Gimnazială “Sf. Andrei’’ Slobozia Ialomița 4.25 3.00 2.25 9.50
27 Pintilie  Teodor Nicolae 7 Colegiul Naţional ,,Andrei  Şaguna „ Braşov Braşov 5.25 3.50 2.00 10.75
28 Polenciuc Rareş 7 Colegiul Național „Roman Vodă” Roman Neamţ 0.00
29 Pripon Mara 7 Colegiul Naţional de Informatică „Tudor Vianu” Bucuresti Bucureşti 8.25 5.25 4.25 17.75
30 Stan Alexandru Cristian 7 Colegiul Național ,,Constantin Cantacuzino’’ Târgovişte Dâmbovița 4.50 2.75 1.50 8.75
31 Şovei G.Andreea Magdalena 7 Şcoala Gimnazială ,,Mihai Viteazul” Alexandria Teleorman 7.75 3.00 4.00 14.75
32 Văduva Victor Nicolae 7 Școala Gimnazială Nr. 10 Rm. Vâlcea Vâlcea 4.00 6.00 2.75 12.75
33 Vulpe C.A.Cezar Andrei 7 Colegiul Național „Unirea” Focșani Vrancea 6.00 2.00 1.50 9.50
34 Anghel Andrei Constantin 8 Colegiul Naţional „Spiru Haret” Tecuci Galați 3.50 7.30 9.50 20.30
35 Avram G. Antonia Adelina 8 Liceul Tehnologic  ,,Liviu Rebreanu” Maieru Bistriţa-Năsăud 7.87 5.00 9.75 22.62
36 Avrămuţ M. Daria 8 Liceul Teoretic ,,Ioan Petruş” Otopeni Ilfov 7.75 5.10 2.00 14.85
37 Bejan Alexandra 8 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Galați 7.75 7.70 9.50 24.95
38 Busuioc T. Horia-Costin 8 Școala Gimnazială “Sf. Andrei’’ Slobozia Ialomița 9.75 9.80 10.00 29.55
39 Chiriac Cristian Alexandru 8 Şcoala Gimnazială „Mircea cel Bătrân” Piteşti Argeş 10.00 6.40 10.00 26.40
40 Chiriac George 8 Colegiul Național „Roman Vodă” Roman Neamţ 10.00 6.20 10.00 26.20
41 Ciocoiu G. Diana Iulia 8 Şcoala Gimnazială ,,Mihai Viteazul” Alexandria Teleorman 6.37 8.60 10.00 24.97
42 Constantinescu D. Mălina Elena 8 Colegiul Național Iaşi Iaşi 10.00 8.60 10.00 28.60
43 Cosniceanu Mihai-Cosmin 8 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 6.37 6.30 8.00 20.67
44 Filip-Muraru Elena 8 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 6.12 8.10 6.50 20.72
45 Găitan Mihnea 8 Colegiul Naţional de Informatică ,,Grigore Moisil „ Braşov Braşov 5.50 1.80 6.50 13.80
46 Ghiță Antonia Alma 8 Școala Gimazială ”Sf. Treime” Bucuresti Bucureşti 7.00 6.00 9.00 22.00
47 Grigoraș Marius Andrei Cosmin 8 Școala Gimnazială ”Mihai Viteazul” Brăila Brăila 4.12 5.30 6.00 15.42
48 Herzal E.V. Radu 8 Colegiul Național „Gheorghe Șincai” Baia Mare Maramureș 3.62 6.20 3.00 12.82
49 Leoni Cesar Emanuele 8 Şcoala Gimnazială „Sf. Gheorghe „ Craiova Dolj 9.25 7.40 10.00 26.65
50 Leonte Mihnea 8 Colegiul Naţional „Emil Racoviță” Cluj-Napoca Cluj 8.12 3.70 10.00 21.82
51 Marin Andrei 8 Şcoala Gimnazială Nr. 129 Bucuresti Bucureşti 10.00 7.50 10.00 27.50
52 Micu G. Ana Mihaela 8 Colegiul Naţional „I.Maiorescu” Giurgiu Giurgiu 3.00 3.70 4.50 11.20
53 Mihoreanu C. G. Cosmina 8 Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Botoşani Botoşani 8.12 9.30 9.00 26.42
54 Mitrache Ionuț Marian 8 Scoala Gimnazială ”N. Titulescu” Caracal Olt 5.25 5.90 9.50 20.65
55 Mitu Alexandru 8 Colegiul Naţional “Mihai Viteazul” Ploiești Prahova 5.25 7.90 6.50 19.65
56 Nedelcu Alexandru 8 Şcoala Gimnazială ” Constantin Săvoiu” Tg. Jiu Gorj 8.50 5.60 9.75 23.85
57 Negoiță Vlad-Andrei 8 Şcoala Gimnazială Nr. 79 Bucuresti Bucureşti 9.62 8.30 8.50 26.42
58 Piron N. Eugen Marian 8 Școala Gimnazială  „George  Emil Palade” Buzău Buzău 7.75 9.60 10.00 27.35
59 Pîrlea  M. Eliza- Natalia 8 Liceul Teoretic „Petre Pandrea” Balș Olt 2.75 7.30 7.00 17.05
60 Pop Alex Nicolae 8 Școala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” Zalău Sălaj 9.00 2.20 8.00 19.20
61 Procopie-Urban R.I. Anda 8 Colegiul Național „Decebal” Deva Hunedoara 0.00
62 Racoți S.B Stelian 8 Colegiul Național ”Al.Papiu Ilarian” Tg. Mureș Mureș 6.75 8.90 10.00 25.65
63 Stelea Karina-Sânziana 8 Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța Constanța 6.62 8.10 8.50 23.22
64 Ștefan O. E. Darius 8 Școala Gimnazială ”Spiru Haret” Dorohoi Botoşani 10.00 8.60 10.00 28.60
65 Ştefanescu Ştefan 8 Colegiul Național „Dimitrie Cantemir” Onești Bacău 8.25 9.60 8.00 25.85
66 Trifan Robert 8 Şcoala Gimnazială „Ştefan cel Mare” Vaslui Vaslui 5.62 8.40 8.50 22.52
67 Turturean David Cornel 8 Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava Suceava 8.87 9.20 10.00 28.07
68 Zăhărăchescu I. Mihail Marian 8 Școala Gmnazială „Coresi” Târgovişte Dâmbovița 5.75 9.10 9.75 24.60
69 Zlatea Cezar Stelian 8 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucuresti Bucureşti 7.37 4.60 7.50 19.47
70 Antal Ovidiu 9 Colegiul Naţional ,,Andrei  Şaguna „ Braşov Braşov 2.37 1.75 4.00 8.12
71 Arion Dan Vasile 9 Colegiul Naţional „Emil Racoviță” Cluj-Napoca Cluj 4.25 1.75 6.00 12.00
72 Bejan Tudor-Daniel 9 Colegiul Naţional de Informatică Piatra Neamţ Neamţ 6.75 1.25 5.00 13.00
73 Berbecariu D.V .Crina Bianca 9 Colegiul Național  ,,Liviu Rebreanu” Bistrita Bistriţa-Năsăud 4.00 1.25 5.25 10.50
74 Blăjuți P. Ștefan 9 Colegiul Național Iaşi Iaşi 6.75 5.00 9.00 20.75
75 Buzea M. Alexandru Mihai Iulian 9 Colegiul Naţional „I.Maiorescu” Giurgiu Giurgiu 9.25 5.00 6.25 20.50
76 Chiosa I. Ionel – Emilian 9 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucuresti Bucureşti 9.75 9.25 10.00 29.00
77 Ciaușescu C. Constantin Petrișor 9 Colegiul Național „Gib Mihăescu” Drăgășani Vâlcea 6.25 1.75 5.25 13.25
78 Coman Andrei 9 Colegiul Naţional de Informatică „Tudor Vianu” Bucuresti Bucureşti 10.00 8.00 6.50 24.50
79 Dincă Maria 9 Colegiul Național „Fraţii Buzeşti „ Craiova Dolj 4.25 8.50 9.50 22.25
80 Dugăeșescu  D. Filip 9 Liceul Teoretic „Petre Pandrea” Balș Olt 7.00 5.75 6.75 19.50
81 Dumitriu Alexandru 9 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Galați 2.87 2.00 3.50 8.37
82 Enache Traian 9 Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța Constanța 8.25 3.00 1.50 12.75
83 Enoae Adrian Andrei 9 Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu” Câmpina Prahova 8.00 2.00 6.00 16.00
84 Eremia Evelina Andreea 9 Colegiul Național ”Gheorghe Munteanu Murgoci” Brăila Brăila 4.75 3.00 2.75 10.50
85 Gruia G. Mihai 9 Colegiul Naţional ”Unirea” Turnu Magurele Teleorman 3.25 1.75 5.25 10.25
86 Ionel  Andrei – Răzvan 9 Colegiul  Național „Radu Greceanu” Slatina Olt 0.00
87 Iosif M. Theodor 9 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 8.25 10.00 9.50 27.75
88 Manole C. Daniel 9 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 9.25 6.50 5.00 20.75
89 Micu G. Alexandru 9 Colegiul Național „Unirea” Focșani Vrancea 5.25 1.25 3.75 10.25
90 Mihăilescu Ioana Cristina 9 Colegiul Național „Ienachiță Văcărescu” Târgovişte Dâmbovița 4.12 2.25 8.50 14.87
91 Muntean Tudor  Emanuel 9 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Suceava Suceava 2.25 4.00 3.00 9.25
92 Murariu Alexandra 9 Colegiul Național ,,Gheorghe Vrănceanu’ Bacău Bacău 6.75 2.00 4.00 12.75
93 Nicolae Constantin-Daniel 9 Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța Constanța 9.25 2.50 3.75 15.50
94 Ostopovici Rareș Mihai 9 Colegiul Național „Costache Negruzzi” Iaşi Iaşi 3.25 1.25 4.00 8.50
95 Pintilie Sebastian 9 Colegiul Național ”Vasile Alecsandri” Bacău Bacău 6.25 1.00 5.00 12.25
96 Pop Rareș Emanuel Anton 9 Colegiul Național ”Silvania” Zalău Sălaj 1.75 1.00 2.50 5.25
97 Profeanu I. Teodor 9 Colegiul Național „Vasile Lucaciu” Baia Mare Maramureș 3.25 1.00 5.75 10.00
98 Racheriu N. Nicolae 9 Colegiul Național ”Al.Papiu Ilarian” Tg. Mureș Mureș 0.00
99 Răduță  C. Lavinia-Maria 9 Colegiul Naţional ”Mihai Viteazul” Slobozia Ialomița 5.75 2.25 6.25 14.25
100 Rogozan P. Mădălina 9 Colegiul Naţional „Al.I.Cuza” Focșani Vrancea 4.75 2.75 3.50 11.00
101 Roşca M.G Alexandru Catalin 9 Colegiul Naţional „I.Maiorescu” Giurgiu Giurgiu 1.50 1.25 3.75 6.50
102 Sofia C. Dragoș 9 Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui Vaslui 1.00 1.50 4.75 7.25
103 Teacu Petre-Cosmin 9 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 4.25 2.00 6.00 12.25
104 Trișcă Vicol T. Cezar 9 Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Botoşani Botoşani 3.75 8.50 6.25 18.50
105 Trofin T.D. Paul 9 Colegiul Național „Mihai Eminescu” Petroșani Hunedoara 6.00 2.75 2.75 11.50
106 Ţîr C.Vlad Ioan 9 Colegiul Naţional “Tudor Vladimirescu” Tg. Jiu Gorj 9.25 7.75 5.00 22.00
107 Ungureanu A. G. Alexandru 9 Colegiul Național  „B. P. Hasdeu” Buzău Buzău 4.00 1.50 4.00 9.50
108 Vințeler Victor 9 Colegiul Naţional „Emil Racoviță” Cluj-Napoca Cluj 2.25 4.00 3.50 9.75
109 Vlad C. Ariana Dalia 9 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 6.75 10.00 5.25 22.00
110 Amza P. Andreea Georgiana 10 Colegiul Naţional “Tudor Vladimirescu” Tg. Jiu Gorj 3.50 3.25 4.25 11.00
111 Banu Matei Costin 10 Colegiul Naţional “Mihai Viteazul” Ploiești Prahova 5.50 3.75 4.25 13.50
112 Bejan N. Alexandru-Gabriel 10 Colegiul Național  ,,Emil Botta” Adjud Vrancea 7.50 2.50 4.75 14.75
113 Bordeianu S. Andrei 10 Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui Vaslui 10.00 5.75 6.75 22.50
114 Dolteanu E. Ștefan 10 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 10.00 9.25 7.50 26.75
115 Drăgoi I. Sabina 10 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 9.50 8.50 3.25 21.25
116 Feier C. Teodora 10 Colegiul Național ”Al.Papiu Ilarian” Tg. Mureș Mureș 3.50 5.00 2.50 11.00
117 Ghinea F. Teodor 10 Colegiul Naţional „I.Maiorescu” Giurgiu Giurgiu 4.50 5.00 2.75 12.25
118 Iacovache Andrei Vladimir 10 Colegiul Naţional ,,Andrei  Şaguna „ Braşov Braşov 8.50 3.75 1.50 13.75
119 Ignat I. Marius 10 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 9.50 8.00 4.25 21.75
120 Ilie S. Radu Ştefan 10 Colegiul Național de Informatică ”Matei Basarab” Rm. Vâlcea Vâlcea 6.00 2.75 3.25 12.00
121 Luchian Costin Florin 10 Colegiul Național „Costache Negruzzi” Iaşi Iaşi 9.25 2.75 2.50 14.50
122 Mârza Ana Cristina 10 Colegiul Naţional „Sfântul Sava” Bucureşti Bucureşti 0.00
123 Miron Raluca 10 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 3.50 4.00 3.00 10.50
124 Moise M. Otilia Elena 10 Colegiul Național  „B. P. Hasdeu” Buzău Buzău 9.50 4.50 3.75 17.75
125 Morariu C. L. Medeea 10 Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Botoşani Botoşani 2.00 5.00 4.50 11.50
126 Nastasia  N. Alexandru-Lucian 10 Colegiul Naţional ”Mihai Viteazul” Slobozia Ialomița 10.00 9.00 5.25 24.25
127 Nedianu Gabriel-Cătălin 10 Colegiul  Național „Ioniță Asan” Caracal Olt 6.50 5.00 2.00 13.50
128 Okukura Andrew Hiroaki 10 Colegiul Național „Roman Vodă” Roman Neamţ 5.50 5.00 4.50 15.00
129 Olăhuț Alexandra Maria 10 Colegiul Național ”Silvania” Zalău Sălaj 4.25 5.00 3.75 13.00
130 Oporanu M. Ioan – Nicolae 10 Colegiul  Național „Radu Greceanu” Slatina Olt 7.00 1.50 2.75 11.25
131 Petrușca N. Ș. Sergiu 10 Colegiul Național  ,,Liviu Rebreanu” Bistrita Bistriţa-Năsăud 8.50 6.00 2.50 17.00
132 Pețan S. I. Paul Andrei 10 Colegiul Național ”Al.Papiu Ilarian” Tg. Mureș Mureș 10.00 7.00 6.00 23.00
133 Sava S.S. Bogdan 10 Colegiul Național „Gheorghe Şincai” Baia Mare Maramureș 5.00 1.50 4.75 11.25
134 Savu I. Ioan Daniel 10 Colegiul Național  ”I.L.Caragiale” Moreni Dâmbovița 10.00 9.25 6.00 25.25
135 Sima  B. Andreea Teodora 10 Colegiul Naţional „I.Maiorescu” Giurgiu Giurgiu 2.75 3.00 4.25 10.00
136 Spiridon  C.C. Andra -Elena 10 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 4.00 5.00 4.50 13.50
137 Stan Bianca Mihaela 10 Colegiul Național „Ienachiță Văcărescu” Târgovişte Dâmbovița 5.00 7.00 3.75 15.75
138 Stoian C. Cătălin 10 Colegiul Naţional „Gh. Roşca Codreanu” Bârlad Vaslui 8.12 5.00 5.00 18.12
139 Țurcaș David Emil 10 Colegiul Național ”Silvania” Zalău Sălaj 5.00 3.00 3.25 11.25
140 Vasileniuc  P. David Andrei 10 Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava Suceava 9.50 1.50 4.00 15.00
141 Vîrtan S.V. Răzvan Nicolae 10 Colegiul Național de Informatică „Traian Lalescu” Hunedoara Hunedoara 9.50 7.50 3.00 20.00
142 Andrei Radu 11 Colegiul Național ”Nicolae Bălcescu” Brăila Brăila 6.50 5.75 7.75 20.00
143 Bălăucă C. Ștefan-Răzvan 11 Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Botoşani Botoşani 8.25 7.75 8.25 24.25
144 Biu Pîslaru Andrei 11 Colegiul Național „Alexandru Lahovari” Rm. Vâlcea Vâlcea 9.00 2.00 5.00 16.00
145 Bulichi Teodora-Elena 11 Colegiul Național „Dimitrie Cantemir” Onești Bacău 7.25 5.75 5.00 18.00
146 Cojocaru C. Adrian Cosmin 11 Colegiul Naţional “Tudor Vladimirescu” Tg. Jiu Gorj 6.75 2.50 3.00 12.25
147 Dinu Adrian Cristian 11 Colegiul Național ”Nicolae Bălcescu” Brăila Brăila 7.75 2.00 2.25 12.00
148 Dodoiu D. Tudor 11 Colegiul Național „Al.I.Cuza” Focșani Vrancea 4.75 2.00 2.37 9.12
149 Dosan V. Laurențiu 11 Colegiul Național „Mihai Eminescu” Petroșani Hunedoara 2.75 2.25 2.37 7.37
150 Eftime Andrei Horatiu 11 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 8.25 8.37 5.25 21.87
151 Gruia G. Mihaela 11 Colegiul Naţional ”Unirea” Turnu Magurele Teleorman 4.25 2.00 2.50 8.75
152 Hău Alexandru 11 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Galați 4.25 2.25 5.75 12.25
153 Hulubei I. Bianca-Elena 11 Colegiul Naţional ”Mihai Viteazul” Slobozia Ialomița 2.50 2.50 2.50 7.50
154 Ilie Cristian 11 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Galați 3.25 3.00 2.25 8.50
155 Jijie Marian Dumitru 11 Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava Suceava 1.75 1.50 2.00 5.25
156 Lefter Dan Alexandru 11 Colegiul Național „Fraţii Buzeşti „ Craiova Dolj 6.00 3.75 2.00 11.75
157 Leontică T. Sebastian 11 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 10.00 7.50 3.12 20.62
158 Mihaiu F. Mihaela 11 Colegiul Național  „B. P. Hasdeu” Buzău Buzău 4.50 2.00 4.75 11.25
159 Mone Iulian 11 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 7.50 7.50 2.00 17.00
160 Petrovici M. Ștefan 11 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iaşi Iaşi 3.25 3.50 2.00 8.75
161 Surdu George Bogdan 11 Colegiul Național ,, Gh.Vrănceanu” Bacău Bacău Bacău 4.25 5.87 2.00 12.12
162 Tomuţ G.V Andrei-Voicu 11 Colegiul Național ”Al.Papiu Ilarian” Tg. Mureș Mureș 4.00 1.50 3.25 8.75
163 Tonea Ruxandra 11 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 6.25 9.50 6.25 22.00
164 Turică Leonard 11 Colegiul Naţional ,,Andrei Şaguna” Braşov Braşov 10.00 3.50 3.12 16.62
165 Țigănoiu Maria 11 Colegiul Național ”Nicolae Bălcescu” Brăila Brăila 3.00 4.50 2.00 9.50
166 Ursu Răzvan-Mihai 11 Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța Constanța 8.75 9.50 5.50 23.75
167 Vale Alexandru-Dan 11 Colegiul Național ”Silvania” Zalău Sălaj 2.62 1.50 3.00 7.12
168 Vameșu Maria 11 Colegiul Naţional de Informatică „Tudor Vianu” Bucureşti Bucureşti 8.25 7.00 4.25 19.50
169 Voinea Cristian 11 Colegiul Naţional “Mihai Viteazul” Ploiești Prahova 8.25 9.25 3.00 20.50
170 Bejan S. Mircea Andrei 12 Colegiul Național  „B. P. Hasdeu” Buzău Buzău 9.40 5.75 8.87 24.02
171 Brănescu V. Ioana 12 Colegiul Național „Ienachiță Văcărescu” Târgovişte Dâmbovița 1.60 9.25 6.00 16.85
172 Buică G. Dănuţ – Gabriel 12 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 0.00
173 Cojocariu I.V.Ştefan-Ciprian 12 Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava Suceava 9.40 7.75 4.50 21.65
174 Dobrinoiu Monica Cristina 12 Colegiul Naţional de Informatică „Tudor Vianu” Bucureşti Bucureşti 9.70 9.50 8.75 27.95
175 Dolineanu Mircea 12 Colegiul Național ,, Gh.Vrănceanu” Bacău Bacău Bacău 5.40 7.25 4.00 16.65
176 Dragulescu Anca 12 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 0.00
177 Manolescu Stefan 12 Colegiul Naţional ,,Andrei Şaguna” Braşov Braşov 1.20 7.25 3.75 12.20
178 Matei G. Teodora 12 Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui Vaslui 1.20 4.50 5.50 11.20
179 Mitrașca Andrei 12 Colegiul Național ”Silvania” Zalău Sălaj 1.50 2.50 5.50 9.50
180 Neacșu Răzvan 12 Colegiul Național ”Nicolae Bălcescu” Brăila Brăila 3.80 10.00 5.50 19.30
181 Petre Mihai Valentin 12 Colegiul Național “Jean Monnet” Ploiești Prahova 1.20 3.50 4.25 8.95
182 Popescu Maria Claudia 12 Colegiul Naţional „Sfântul Sava” Bucureşti Bucureşti 1.00 8.00 9.75 18.75