Concursul  Naţional de Fizică  „EVRIKA”
Ediţia a  XXVII-a, Piatra Neamț,  31 martie-2 aprilie 2017
CLASAMENT FINAL

VERSIUNEA ÎN FORMAT .PDF POATE FI DESCĂRCATĂ AICI
Nr. Crt Numele şi prenumele elevului Clasa Unitatea de învăţământ Localitate Judeţ P1 P2 P3 Total Premiul
1 Pascal Flavia-Cristiana 7 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 8.25 8.00 10.00 26.25 Premiul I
2 Coman  Sergiu  Alexandru 7 Şcoala Gimnazială Nr. 56 Bucuresti Bucureşti 7.00 9.75 8.25 25.00 Premiul II
3 Ardeleanu V. Cristian George 7 Școala Gimnazială Nr.11, Buzău Buzău Buzău 9.75 8.50 4.00 22.25 Premiul III
4 Dianu G Alexandru Catalin 7 Şcoala Gimnazială Nr. 280 Bucuresti Bucureşti 8.25 7.00 4.25 19.50 Menţiune
5 Dumitrescul Eduard Valentin 7 Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava Suceava 9.50 5.50 4.00 19.00 Menţiune
6 Pripon Mara 7 Colegiul Naţional de Informatică „Tudor Vianu” Bucuresti Bucureşti 8.25 5.25 4.25 17.75 Menţiune
7 Cristea C. Alexandru 7 Colegiul Naţional „Cuza Vodă” Huşi Vaslui 7.75 7.00 2.75 17.50
8 Mocanu Vlad 7 Colegiul Național „Emil Racoviță” Iaşi Iaşi 7.00 6.00 4.25 17.25
9 Ersen Andrei Ovidiu 7 Colegiul Naţional „Grigore Moisil” Bucuresti Bucureşti 10.00 3.00 4.20 17.20
10 Murgoci Cristiana 7 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Galați 7.75 6.75 2.50 17.00
11 Mihăiţoaia Cayuss-Andrei 7 Şcoala Gimnazială „Gh. Ţiţeica” Craiova Dolj 6.00 5.25 4.40 15.65
12 Bud Mara 7 Colegiul Naţional „Emil Racoviță” Cluj-Napoca Cluj 8.00 3.00 4.25 15.25
13 Şovei G.Andreea Magdalena 7 Şcoala Gimnazială ,,Mihai Viteazul” Alexandria Teleorman 7.75 3.00 4.00 14.75
14 Leo M. Mihai Ioan 7 Liceul Teoretic „Petru Rareș” Tg. Lăpuș Maramureș 6.50 5.60 2.25 14.35
15 Negureanu Andrei Valentin 7 Colegiul Național „Dimitrie Cantemir” Onești Bacău 7.50 2.00 4.50 14.00
16 Buzdea M.D. Matei 7 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 7.50 3.25 3.25 14.00
17 Grigore Bogdan 7 Colegiul Naţional “Mihai Viteazul” Ploiești Prahova 8.50 3.50 1.75 13.75
18 Văduva Victor Nicolae 7 Școala Gimnazială Nr. 10 Rm. Vâlcea Vâlcea 4.00 6.00 2.75 12.75
19 Goia M. Andreea 7 Colegiul Naţional „I.Maiorescu” Giurgiu Giurgiu 7.50 2.00 2.35 11.85
20 Dumbravă Victor-Ioan 7 Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța Constanța 6.25 2.50 3.00 11.75
21 Brănuţ Ioana-Alexandra 7 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 7.50 2.25 2.00 11.75
22 Pintilie  Teodor Nicolae 7 Colegiul Naţional ,,Andrei  Şaguna „ Braşov Braşov 5.25 3.50 2.00 10.75
23 Albert K. Gyözö Elöd 7 Școala Gimnazială „Liviu Rebreanu” Tg. Mureș Mureș 4.25 5.25 1.25 10.75
24 Ghetler M.G. Bianca Isabel 7 Şcoala Gimnazială Nr.7 Botoşani Botoşani 5.75 2.25 2.50 10.50
25 Petre G.C.  Andrei 7 Școala Gimnazială “Sf. Andrei’’ Slobozia Ialomița 4.25 3.00 2.25 9.50
26 Vulpe C.A.Cezar Andrei 7 Colegiul Național „Unirea” Focșani Vrancea 6.00 2.00 1.50 9.50
27 Stan Alexandru Cristian 7 Colegiul Național ,,Constantin Cantacuzino’’ Târgovişte Dâmbovița 4.50 2.75 1.50 8.75
28 Dorneanu Cezar 7 Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța Constanța 3.25 1.25 3.75 8.25
29 Ciobotea C. Alexandru Marian 7 Colegiul Naţional „Spiru Haret” Tg. Jiu Gorj 4.00 2.75 1.25 8.00
30 Harambaș Diana 7 Colegiul Naţional „Emil Racoviță” Cluj-Napoca Cluj 0.00
31 Jidavu Daria 7 Colegiul Naţional „Emil Racoviță” Cluj-Napoca Cluj 0.00
32 Lihaciu M. Oana Marcela 7 Colegiul  Tehnic de Transport Feroviar”Anghel Saligny” Simeria Hunedoara 0.00
33 Polenciuc Rareş 7 Colegiul Național „Roman Vodă” Roman Neamţ 0.00
1 Busuioc T. Horia-Costin 8 Școala Gimnazială “Sf. Andrei’’ Slobozia Ialomița 9.75 9.80 10.00 29.55 Premiul I
2 Constantinescu D. Mălina Elena 8 Colegiul Național Iaşi Iaşi 10.00 8.60 10.00 28.60 Premiul II
3 Ștefan O. E. Darius 8 Școala Gimnazială ”Spiru Haret” Dorohoi Botoşani 10.00 8.60 10.00 28.60 Premiul II
4 Turturean David Cornel 8 Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava Suceava 8.87 9.20 10.00 28.07 Menţiune
5 Marin Andrei 8 Şcoala Gimnazială Nr. 129 Bucuresti Bucureşti 10.00 7.50 10.00 27.50 Menţiune
6 Piron N. Eugen Marian 8 Școala Gimnazială  „George  Emil Palade” Buzău Buzău 7.75 9.60 10.00 27.35 Menţiune
7 Leoni Cesar Emanuele 8 Şcoala Gimnazială „Sf. Gheorghe „ Craiova Dolj 9.25 7.40 10.00 26.65 Menţiune
8 Mihoreanu C. G. Cosmina 8 Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Botoşani Botoşani 8.12 9.30 9.00 26.42
9 Negoiță Vlad-Andrei 8 Şcoala Gimnazială Nr. 79 Bucuresti Bucureşti 9.62 8.30 8.50 26.42
10 Chiriac Cristian Alexandru 8 Şcoala Gimnazială „Mircea cel Bătrân” Piteşti Argeş 10.00 6.40 10.00 26.40
11 Chiriac George 8 Colegiul Național „Roman Vodă” Roman Neamţ 10.00 6.20 10.00 26.20
12 Ştefanescu Ştefan 8 Colegiul Național „Dimitrie Cantemir” Onești Bacău 8.25 9.60 8.00 25.85
13 Racoți S.B Stelian 8 Colegiul Național ”Al.Papiu Ilarian” Tg. Mureș Mureș 6.75 8.90 10.00 25.65
14 Ciocoiu G. Diana Iulia 8 Şcoala Gimnazială ,,Mihai Viteazul” Alexandria Teleorman 6.37 8.60 10.00 24.97
15 Bejan Alexandra 8 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Galați 7.75 7.70 9.50 24.95
16 Zăhărăchescu I. Mihail Marian 8 Școala Gmnazială „Coresi” Târgovişte Dâmbovița 5.75 9.10 9.75 24.60
17 Nedelcu Alexandru 8 Şcoala Gimnazială ” Constantin Săvoiu” Tg. Jiu Gorj 8.50 5.60 9.75 23.85
18 Stelea Karina-Sânziana 8 Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța Constanța 6.62 8.10 8.50 23.22
19 Avram G. Antonia Adelina 8 Liceul Tehnologic  ,,Liviu Rebreanu” Maieru Bistriţa-Năsăud 7.87 5.00 9.75 22.62
20 Trifan Robert 8 Şcoala Gimnazială „Ştefan cel Mare” Vaslui Vaslui 5.62 8.40 8.50 22.52
21 Ghiță Antonia Alma 8 Școala Gimazială ”Sf. Treime” Bucuresti Bucureşti 7.00 6.00 9.00 22.00
22 Leonte Mihnea 8 Colegiul Naţional „Emil Racoviță” Cluj-Napoca Cluj 8.12 3.70 10.00 21.82
23 Filip-Muraru Elena 8 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 6.12 8.10 6.50 20.72
24 Cosniceanu Mihai-Cosmin 8 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 6.37 6.30 8.00 20.67
25 Mitrache Ionuț Marian 8 Scoala Gimnazială ”N. Titulescu” Caracal Olt 5.25 5.90 9.50 20.65
26 Anghel Andrei Constantin 8 Colegiul Naţional „Spiru Haret” Tecuci Galați 3.50 7.30 9.50 20.30
27 Mitu Alexandru 8 Colegiul Naţional “Mihai Viteazul” Ploiești Prahova 5.25 7.90 6.50 19.65
28 Zlatea Cezar Stelian 8 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucuresti Bucureşti 7.37 4.60 7.50 19.47
29 Pop Alex Nicolae 8 Școala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” Zalău Sălaj 9.00 2.20 8.00 19.20
30 Pîrlea  M. Eliza- Natalia 8 Liceul Teoretic „Petre Pandrea” Balș Olt 2.75 7.30 7.00 17.05
31 Grigoraș Marius Andrei Cosmin 8 Școala Gimnazială ”Mihai Viteazul” Brăila Brăila 4.12 5.30 6.00 15.42
32 Avrămuţ M. Daria 8 Liceul Teoretic ,,Ioan Petruş” Otopeni Ilfov 7.75 5.10 2.00 14.85
33 Găitan Mihnea 8 Colegiul Naţional de Informatică ,,Grigore Moisil „ Braşov Braşov 5.50 1.80 6.50 13.80
34 Herzal E.V. Radu 8 Colegiul Național „Gheorghe Șincai” Baia Mare Maramureș 3.62 6.20 3.00 12.82
35 Micu G. Ana Mihaela 8 Colegiul Naţional „I.Maiorescu” Giurgiu Giurgiu 3.00 3.70 4.50 11.20
36 Procopie-Urban R.I. Anda 8 Colegiul Național „Decebal” Deva Hunedoara 0.00
1 Chiosa I. Ionel – Emilian 9 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucuresti Bucureşti 9.75 9.25 10.00 29.00 Premiul I
2 Iosif M. Theodor 9 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 8.25 10.00 9.50 27.75 Premiul II
3 Coman Andrei 9 Colegiul Naţional de Informatică „Tudor Vianu” Bucuresti Bucureşti 10.00 8.00 6.50 24.50 Premiul III
4 Dincă Maria 9 Colegiul Național „Fraţii Buzeşti „ Craiova Dolj 4.25 8.50 9.50 22.25 Menţiune
5 Vlad C. Ariana Dalia 9 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 6.75 10.00 5.25 22.00 Menţiune
6 Ţîr C.Vlad Ioan 9 Colegiul Naţional “Tudor Vladimirescu” Tg. Jiu Gorj 9.25 7.75 5.00 22.00 Menţiune
7 Blăjuți P. Ștefan 9 Colegiul Național Iaşi Iaşi 6.75 5.00 9.00 20.75 Menţiune
8 Manole C. Daniel 9 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 9.25 6.50 5.00 20.75 Menţiune
9 Buzea M. Alexandru Mihai Iulian 9 Colegiul Naţional „I.Maiorescu” Giurgiu Giurgiu 9.25 5.00 6.25 20.50
10 Dugăeșescu  D. Filip 9 Liceul Teoretic „Petre Pandrea” Balș Olt 7.00 5.75 6.75 19.50
11 Trișcă Vicol T. Cezar 9 Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Botoşani Botoşani 3.75 8.50 6.25 18.50
12 Enoae Adrian Andrei 9 Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu” Câmpina Prahova 8.00 2.00 6.00 16.00
13 Nicolae Constantin-Daniel 9 Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța Constanța 9.25 2.50 3.75 15.50
14 Mihăilescu Ioana Cristina 9 Colegiul Național „Ienachiță Văcărescu” Târgovişte Dâmbovița 4.12 2.25 8.50 14.87
15 Răduță  C. Lavinia-Maria 9 Colegiul Naţional ”Mihai Viteazul” Slobozia Ialomița 5.75 2.25 6.25 14.25
16 Ciaușescu C. Constantin Petrișor 9 Colegiul Național „Gib Mihăescu” Drăgășani Vâlcea 6.25 1.75 5.25 13.25
17 Bejan Tudor-Daniel 9 Colegiul Naţional de Informatică Piatra Neamţ Neamţ 6.75 1.25 5.00 13.00
18 Murariu Alexandra 9 Colegiul Național ,,Gheorghe Vrănceanu’ Bacău Bacău 6.75 2.00 4.00 12.75
19 Enache Traian 9 Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța Constanța 8.25 3.00 1.50 12.75
20 Teacu Petre-Cosmin 9 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 4.25 2.00 6.00 12.25
21 Pintilie Sebastian 9 Colegiul Național ”Vasile Alecsandri” Bacău Bacău 6.25 1.00 5.00 12.25
22 Arion Dan Vasile 9 Colegiul Naţional „Emil Racoviță” Cluj-Napoca Cluj 4.25 1.75 6.00 12.00
23 Trofin T.D. Paul 9 Colegiul Național „Mihai Eminescu” Petroșani Hunedoara 6.00 2.75 2.75 11.50
24 Rogozan P. Mădălina 9 Colegiul Naţional „Al.I.Cuza” Focșani Vrancea 4.75 2.75 3.50 11.00
25 Berbecariu D.V .Crina Bianca 9 Colegiul Național  ,,Liviu Rebreanu” Bistrita Bistriţa-Năsăud 4.00 1.25 5.25 10.50
26 Eremia Evelina Andreea 9 Colegiul Național ”Gheorghe Munteanu Murgoci” Brăila Brăila 4.75 3.00 2.75 10.50
27 Gruia G. Mihai 9 Colegiul Naţional ”Unirea” Turnu Magurele Teleorman 3.25 1.75 5.25 10.25
28 Micu G. Alexandru 9 Colegiul Național „Unirea” Focșani Vrancea 5.25 1.25 3.75 10.25
29 Profeanu I. Teodor 9 Colegiul Național „Vasile Lucaciu” Baia Mare Maramureș 3.25 1.00 5.75 10.00
30 Vințeler Victor 9 Colegiul Naţional „Emil Racoviță” Cluj-Napoca Cluj 2.25 4.00 3.50 9.75
31 Ungureanu A. G. Alexandru 9 Colegiul Național  „B. P. Hasdeu” Buzău Buzău 4.00 1.50 4.00 9.50
32 Muntean Tudor  Emanuel 9 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Suceava Suceava 2.25 4.00 3.00 9.25
33 Ostopovici Rareș Mihai 9 Colegiul Național „Costache Negruzzi” Iaşi Iaşi 3.25 1.25 4.00 8.50
34 Dumitriu Alexandru 9 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Galați 2.87 2.00 3.50 8.37
35 Antal Ovidiu 9 Colegiul Naţional ,,Andrei  Şaguna „ Braşov Braşov 2.37 1.75 4.00 8.12
36 Sofia C. Dragoș 9 Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui Vaslui 1.00 1.50 4.75 7.25
37 Roşca M.G Alexandru Catalin 9 Colegiul Naţional „I.Maiorescu” Giurgiu Giurgiu 1.50 1.25 3.75 6.50
38 Pop Rareș Emanuel Anton 9 Colegiul Național ”Silvania” Zalău Sălaj 1.75 1.00 2.50 5.25
39 Ionel  Andrei – Răzvan 9 Colegiul  Național „Radu Greceanu” Slatina Olt 0.00
40 Racheriu N. Nicolae 9 Colegiul Național ”Al.Papiu Ilarian” Tg. Mureș Mureș 0.00
1 Dolteanu E. Ștefan 10 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 10.00 9.25 7.50 26.75 Premiul I
2 Savu I. Ioan Daniel 10 Colegiul Național  ”I.L.Caragiale” Moreni Dâmbovița 10.00 9.25 6.00 25.25 Premiul II
3 Nastasia  N. Alexandru-Lucian 10 Colegiul Naţional ”Mihai Viteazul” Slobozia Ialomița 10.00 9.00 5.25 24.25 Premiul III
4 Pețan S. I. Paul Andrei 10 Colegiul Național ”Al.Papiu Ilarian” Tg. Mureș Mureș 10.00 7.00 6.00 23.00 Menţiune
5 Bordeianu S. Andrei 10 Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui Vaslui 10.00 5.75 6.75 22.50 Menţiune
6 Ignat I. Marius 10 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 9.50 8.00 4.25 21.75 Menţiune
7 Drăgoi I. Sabina 10 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 9.50 8.50 3.25 21.25 Menţiune
8 Vîrtan S.V. Răzvan Nicolae 10 Colegiul Național de Informatică „Traian Lalescu” Hunedoara Hunedoara 9.50 7.50 3.00 20.00
9 Stoian C. Cătălin 10 Colegiul Naţional „Gh. Roşca Codreanu” Bârlad Vaslui 8.12 5.00 5.00 18.12
10 Moise M. Otilia Elena 10 Colegiul Național  „B. P. Hasdeu” Buzău Buzău 9.50 4.50 3.75 17.75
11 Petrușca N. Ș. Sergiu 10 Colegiul Național  ,,Liviu Rebreanu” Bistrita Bistriţa-Năsăud 8.50 6.00 2.50 17.00
12 Stan Bianca Mihaela 10 Colegiul Național „Ienachiță Văcărescu” Târgovişte Dâmbovița 5.00 7.00 3.75 15.75
13 Okukura Andrew Hiroaki 10 Colegiul Național „Roman Vodă” Roman Neamţ 5.50 5.00 4.50 15.00
14 Vasileniuc  P. David Andrei 10 Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava Suceava 9.50 1.50 4.00 15.00
15 Bejan N. Alexandru-Gabriel 10 Colegiul Național  ,,Emil Botta” Adjud Vrancea 7.50 2.50 4.75 14.75
16 Luchian Costin Florin 10 Colegiul Național „Costache Negruzzi” Iaşi Iaşi 9.25 2.75 2.50 14.50
17 Iacovache Andrei Vladimir 10 Colegiul Naţional ,,Andrei  Şaguna „ Braşov Braşov 8.50 3.75 1.50 13.75
18 Spiridon  C.C. Andra -Elena 10 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 4.00 5.00 4.50 13.50
19 Banu Matei Costin 10 Colegiul Naţional “Mihai Viteazul” Ploiești Prahova 5.50 3.75 4.25 13.50
20 Nedianu Gabriel-Cătălin 10 Colegiul  Național „Ioniță Asan” Caracal Olt 6.50 5.00 2.00 13.50
21 Olăhuț Alexandra Maria 10 Colegiul Național ”Silvania” Zalău Sălaj 4.25 5.00 3.75 13.00
22 Ghinea F. Teodor 10 Colegiul Naţional „I.Maiorescu” Giurgiu Giurgiu 4.50 5.00 2.75 12.25
23 Ilie S. Radu Ştefan 10 Colegiul Național de Informatică ”Matei Basarab” Rm. Vâlcea Vâlcea 6.00 2.75 3.25 12.00
24 Morariu C. L. Medeea 10 Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Botoşani Botoşani 2.00 5.00 4.50 11.50
25 Sava S.S. Bogdan 10 Colegiul Național „Gheorghe Şincai” Baia Mare Maramureș 5.00 1.50 4.75 11.25
26 Țurcaș David Emil 10 Colegiul Național ”Silvania” Zalău Sălaj 5.00 3.00 3.25 11.25
27 Oporanu M. Ioan – Nicolae 10 Colegiul  Național „Radu Greceanu” Slatina Olt 7.00 1.50 2.75 11.25
28 Amza P. Andreea Georgiana 10 Colegiul Naţional “Tudor Vladimirescu” Tg. Jiu Gorj 3.50 3.25 4.25 11.00
29 Feier C. Teodora 10 Colegiul Național ”Al.Papiu Ilarian” Tg. Mureș Mureș 3.50 5.00 2.50 11.00
30 Miron Raluca 10 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 3.50 4.00 3.00 10.50
31 Sima  B. Andreea Teodora 10 Colegiul Naţional „I.Maiorescu” Giurgiu Giurgiu 2.75 3.00 4.25 10.00
32 Mârza Ana Cristina 10 Colegiul Naţional „Sfântul Sava” Bucureşti Bucureşti 0.00
1 Bălăucă C. Ștefan-Răzvan 11 Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Botoşani Botoşani 8.25 7.75 8.25 24.25 Premiul I
2 Ursu Răzvan-Mihai 11 Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța Constanța 8.75 9.50 5.50 23.75 Premiul II
3 Tonea Ruxandra 11 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 6.25 9.50 6.25 22.00 Premiul III
4 Eftime Andrei Horatiu 11 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 8.25 8.37 5.25 21.87 Menţiune
5 Leontică T. Sebastian 11 Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ Neamţ 10.00 7.50 3.12 20.62 Menţiune
6 Voinea Cristian 11 Colegiul Naţional “Mihai Viteazul” Ploiești Prahova 8.25 9.25 3.00 20.50 Menţiune
7 Andrei Radu 11 Colegiul Național ”Nicolae Bălcescu” Brăila Brăila 6.50 5.75 7.75 20.00
8 Vameșu Maria 11 Colegiul Naţional de Informatică „Tudor Vianu” Bucureşti Bucureşti 8.25 7.00 4.25 19.50
9 Bulichi Teodora-Elena 11 Colegiul Național „Dimitrie Cantemir” Onești Bacău 7.25 5.75 5.00 18.00
10 Mone Iulian 11 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 7.50 7.50 2.00 17.00
11 Turică Leonard 11 Colegiul Naţional ,,Andrei Şaguna” Braşov Braşov 10.00 3.50 3.12 16.62
12 Biu Pîslaru Andrei 11 Colegiul Național „Alexandru Lahovari” Rm. Vâlcea Vâlcea 9.00 2.00 5.00 16.00
13 Hău Alexandru 11 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Galați 4.25 2.25 5.75 12.25
14 Cojocaru C. Adrian Cosmin 11 Colegiul Naţional “Tudor Vladimirescu” Tg. Jiu Gorj 6.75 2.50 3.00 12.25
15 Surdu George Bogdan 11 Colegiul Național ,, Gh.Vrănceanu” Bacău Bacău Bacău 4.25 5.87 2.00 12.12
16 Dinu Adrian Cristian 11 Colegiul Național ”Nicolae Bălcescu” Brăila Brăila 7.75 2.00 2.25 12.00
17 Lefter Dan Alexandru 11 Colegiul Național „Fraţii Buzeşti „ Craiova Dolj 6.00 3.75 2.00 11.75
18 Mihaiu F. Mihaela 11 Colegiul Național  „B. P. Hasdeu” Buzău Buzău 4.50 2.00 4.75 11.25
19 Țigănoiu Maria 11 Colegiul Național ”Nicolae Bălcescu” Brăila Brăila 3.00 4.50 2.00 9.50
20 Dodoiu D. Tudor 11 Colegiul Național „Al.I.Cuza” Focșani Vrancea 4.75 2.00 2.37 9.12
21 Tomuţ G.V Andrei-Voicu 11 Colegiul Național ”Al.Papiu Ilarian” Tg. Mureș Mureș 4.00 1.50 3.25 8.75
22 Gruia G. Mihaela 11 Colegiul Naţional ”Unirea” Turnu Magurele Teleorman 4.25 2.00 2.50 8.75
23 Petrovici M. Ștefan 11 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iaşi Iaşi 3.25 3.50 2.00 8.75
24 Ilie Cristian 11 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Galați Galați 3.25 3.00 2.25 8.50
25 Hulubei I. Bianca-Elena 11 Colegiul Naţional ”Mihai Viteazul” Slobozia Ialomița 2.50 2.50 2.50 7.50
26 Dosan V. Laurențiu 11 Colegiul Național „Mihai Eminescu” Petroșani Hunedoara 2.75 2.25 2.37 7.37
27 Vale Alexandru-Dan 11 Colegiul Național ”Silvania” Zalău Sălaj 2.62 1.50 3.00 7.12
28 Jijie Marian Dumitru 11 Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava Suceava 1.75 1.50 2.00 5.25
1 Dobrinoiu Monica Cristina 12 Colegiul Naţional de Informatică „Tudor Vianu” Bucureşti Bucureşti 9.70 9.50 8.75 27.95 Premiul I
2 Bejan S. Mircea Andrei 12 Colegiul Național  „B. P. Hasdeu” Buzău Buzău 9.40 5.75 8.87 24.02 Premiul II
3 Cojocariu I.V.Ştefan-Ciprian 12 Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava Suceava 9.40 7.75 4.50 21.65 Premiul III
4 Neacșu Răzvan 12 Colegiul Național ”Nicolae Bălcescu” Brăila Brăila 3.80 10.00 5.50 19.30 Menţiune
5 Popescu Maria Claudia 12 Colegiul Naţional „Sfântul Sava” Bucureşti Bucureşti 1.00 8.00 9.75 18.75 Menţiune
6 Brănescu V. Ioana 12 Colegiul Național „Ienachiță Văcărescu” Târgovişte Dâmbovița 1.60 9.25 6.00 16.85
7 Dolineanu Mircea 12 Colegiul Național ,, Gh.Vrănceanu” Bacău Bacău Bacău 5.40 7.25 4.00 16.65
8 Manolescu Stefan 12 Colegiul Naţional ,,Andrei Şaguna” Braşov Braşov 1.20 7.25 3.75 12.20
9 Matei G. Teodora 12 Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui Vaslui 1.20 4.50 5.50 11.20
10 Mitrașca Andrei 12 Colegiul Național ”Silvania” Zalău Sălaj 1.50 2.50 5.50 9.50
11 Petre Mihai Valentin 12 Colegiul Național “Jean Monnet” Ploiești Prahova 1.20 3.50 4.25 8.95
12 Buică G. Dănuţ – Gabriel 12 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 0.00
13 Dragulescu Anca 12 Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti Bucureşti 0.00